Alkali Su

water_splash_by_zwivel-d50qwoq

Alkali Su
Alkali Su Nedir , Nasıl Oluşur ve Faydaları Nelerdir ?
Kullandığımız her türlü içme suyunda bulunan zararlı bileşenlerden arındırılarak ve Ph Seviyesinin yükseltilmesi sonucu elde edilen, yüksek oksijen seviyeli, antioksidan özellikli, serbest radikalleri ve vücudumuzda biriken asidik toksinleri nötrölize eden, bağışıklık sistemini güçlendirerek, sağlıklı, kaliteli ve uzun yaşamayı sağlayan en doğal su Alkali Su ’dur.

Su içerisinde bulunan hidrojen ve hidrosit iyonlarının miktarı, suyun asidize veya alkalitesini tayin eder. Hidrojen iyonu, suyun içinde fazla ise su asidik, suyun içinde hidrosit iyonu fazla ise su alkalidir, yani ALKALİ SU‘dur.

İyonizasyon aşamasında plakalar elektronik sinyal yükleri itibarıyla anot ve katod görevi üstlenirler. Alkali mineraller katod yönünde, asidik mineraller anot yönünde toplanma eğilimindedirler. İki yönlendirmesi bulunan iyonizasyon üniteleri su tiplerini öngörülen alanlara taşırlar.
Suyun Ph değeri o kadar önemlidir ki; Ph değerinin 1 Ph artması bir önceki Ph değerinden 10 kat daha fazla alkali olması yani 10 kat daha fazla asit artığı vücuttan atılır, ph değerinin 2 Ph artması ise 100 kat daha fazla alkali olması (10×10) anlamına gelir ki bu da 100 kat daha fazla asit artığının vücuttan atılmasını sağla

images